Spoločne za jeden povraz

Autor: Vladimír Šúth | 18.5.2015 o 8:52 | Karma článku: 4,38 | Prečítané:  409x

Zdravotník to neznamená len „Lekár a zdravotná sestra“ ale sú to všetci, ktorí pracujú v zdravotníctve. Je to zdravotnícky personál, tím ľudí od sanitára až po lekára. Tento tím nemôže pracovať jeden bez druhého. 

Každý jeden má svoje miesto, svoje  úlohy  a každý vie presne čo ma robiť, lebo vo svojom odbore sú odborníci.

V zdravotníctve pracujú aj nezdravotnícky pracovníci. Ale ani bez nich by sme sa nezaobišli. Sú to kuchárky, upratovačky, údržbári, vrátnici, vodiči sanitiek a veľa ďalších pracovníkov.

Každý jeden prikladá ruku k dielu svojou poctivou prácou. Všetci sa snažia, aby výsledok ich práce bol spokojný pacient.

Ak chceme, aby bol spokojný pacient musíme vytvoriť vhodné podmienky a prostredie aj pre pracovníkov v zdravotníctve. Štát posledné dve desaťročia zabúda na zdravotníkov. Čo z môjho pohľadu sa raz môže veľmi vypomstiť. Aj zdravotník môže stratiť nervy a pôjde za prácou do zahraničia alebo sa zamestná v celkom inej sfére. Už teraz začína byť nedostatok personálu. Čo bude potom? Pri svojej  práci používajú staré pomôcky, transportné pomôcky ako vozíky a nosidlá sú v dezolátnom stave. Ručne polohovať ležiacich pacientov je ešte celkom bežné. Ďalej sú zdravotníci  zavalený zbytočnou byrokraciou papierovania. A potom sa nečudujme, že zdravotník nemá čas na pacienta. Veď keď vyplní všetky formuláre, tabuľky a hlásenia, tak to nejaký ten čas trvá a je to na úkor starostlivosti o pacienta. Porušili sa infekčné príplatky a aj rizikové. Takto sa zdravotnícky personál nemotivuje.

Dobrou motiváciou môžu byť aj také opatrenia ako som písal už minule a to zavedenie rekondičných pobytov. Čo by ste povedali na  predĺženie dovolenky? Obmedzenie zbytočnej byrokracie. Ochrana zdravotníckych pracovníkov. Ale aj množstvo iných opatrení ktoré spomeniem až neskôr v ďalšom blogu.

Ale nato aby sme niečo dosiahli musíme sa konečne zjednotiť a spoločne ťahať za jeden povraz. A nie sa rozdeľovať. Len spoločne môžeme dosiahnuť, aby sa štát postaral aj o nás zdravotníkov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?