Spoločne za jeden povraz

Autor: Vladimír Šúth | 18.5.2015 o 8:52 | Karma článku: 4,38 | Prečítané:  412x

Zdravotník to neznamená len „Lekár a zdravotná sestra“ ale sú to všetci, ktorí pracujú v zdravotníctve. Je to zdravotnícky personál, tím ľudí od sanitára až po lekára. Tento tím nemôže pracovať jeden bez druhého. 

Každý jeden má svoje miesto, svoje  úlohy  a každý vie presne čo ma robiť, lebo vo svojom odbore sú odborníci.

V zdravotníctve pracujú aj nezdravotnícky pracovníci. Ale ani bez nich by sme sa nezaobišli. Sú to kuchárky, upratovačky, údržbári, vrátnici, vodiči sanitiek a veľa ďalších pracovníkov.

Každý jeden prikladá ruku k dielu svojou poctivou prácou. Všetci sa snažia, aby výsledok ich práce bol spokojný pacient.

Ak chceme, aby bol spokojný pacient musíme vytvoriť vhodné podmienky a prostredie aj pre pracovníkov v zdravotníctve. Štát posledné dve desaťročia zabúda na zdravotníkov. Čo z môjho pohľadu sa raz môže veľmi vypomstiť. Aj zdravotník môže stratiť nervy a pôjde za prácou do zahraničia alebo sa zamestná v celkom inej sfére. Už teraz začína byť nedostatok personálu. Čo bude potom? Pri svojej  práci používajú staré pomôcky, transportné pomôcky ako vozíky a nosidlá sú v dezolátnom stave. Ručne polohovať ležiacich pacientov je ešte celkom bežné. Ďalej sú zdravotníci  zavalený zbytočnou byrokraciou papierovania. A potom sa nečudujme, že zdravotník nemá čas na pacienta. Veď keď vyplní všetky formuláre, tabuľky a hlásenia, tak to nejaký ten čas trvá a je to na úkor starostlivosti o pacienta. Porušili sa infekčné príplatky a aj rizikové. Takto sa zdravotnícky personál nemotivuje.

Dobrou motiváciou môžu byť aj také opatrenia ako som písal už minule a to zavedenie rekondičných pobytov. Čo by ste povedali na  predĺženie dovolenky? Obmedzenie zbytočnej byrokracie. Ochrana zdravotníckych pracovníkov. Ale aj množstvo iných opatrení ktoré spomeniem až neskôr v ďalšom blogu.

Ale nato aby sme niečo dosiahli musíme sa konečne zjednotiť a spoločne ťahať za jeden povraz. A nie sa rozdeľovať. Len spoločne môžeme dosiahnuť, aby sa štát postaral aj o nás zdravotníkov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?