Poučme sa z minulosti čo je dobré zlepšujme...

Autor: Vladimír Šúth | 11.6.2014 o 9:40 | Karma článku: 5,32 | Prečítané:  420x

Spomínam si na časy, keď bolo naše zdravotníctvo pýchou a vzorom pre ostatné krajiny. Áno bolo to už dávno. Ale nie až tak dávno aby sme si nemohli s tých časov zobrať príklad. Môj názor je že: ,, Poučme sa z minulosti čo je dobré zlepšujme, čo je zlé tak to napravme.“

Spomínate si na časy, keď sme mali pekné a fungujúce nemocnice? Pekne upravené záhrady a okolie. Pacient mal pod jednou strechou takmer všetko. Obvodných lekárov, odborných lekárov a fungujúce oddelenia. V nemocniciach sa pacient stretával s ochotným a ústretovým  personálom. Usmiata zdravotná sestra to bola samozrejmosť. Veď, veľa krát postačí ten úsmev a vľúdne slovo.

Dnes čo vidíme? Ošarpané nemocnice, chátrajúce záhrady a neupravené okolie. Rozbité ale hlavne že spoplatnené parkoviská. Zastarané zariadenia oddelení, dosluhujúce lekárske prístroje. Zrušené oddelenia a že pacient  musí za odborným vyšetrením cestovať do druhého mesta je už normálne.

Personál ten už hádam funguje len zo zotrvačnosti a usmiata zdravotná sestra, tak to je už zriedkavosť. Ani sa im nečudujem, je ich čím ďalej na oddelení menej  a roboty pribúda. Neustále znižovanie platov a strach o miesto. Všetok hnev pacientov padá len na zdravotnícky personál. Zdravotnícky pracovníci sa aj v týchto nelichotivých podmienkach snažia s plných síl vykonávať svoju prácu ako najlepšie vedia. Oni za to nemôžu. Ten, kto zato môže, tomu je to úplne jedno v akých podmienkach zdravotníci pracujú a totálne jedno ako sa tam pacient cíti. Zdravotníci si zaslúžia rešpekt a nie len urážky.

Viem, že vrátiť čas sa nedá. Ani že sa to zmení zo dňa na deň. Je na nás všetkých aby sme sa o zmenu pričinili. Obviňovať a urážať jeden druhého nepomôže. Ak sa spojíme a budeme držať spolu isto to povedie k zmenám s dobrým koncom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?